KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8268198
nr 826 8198
Carl Erik Törner
(1862-1911), Sverige
Oljemålning, Carl-Erik Törner (1862-1911), landskap, signerad: -09, olja på duk, dukmått: 50x90 cm
Carl Erik Törner, svensk tecknare och målare född 1862, död 1911.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 maj 2013
kl 18:00:52
12/5 23:23:44
Carl Erik Törner
Läs mer om Carl Erik Törner